Co vlastně dělá distributor Amway?

Ohledně pracovní náplně distributora Amway koluje mnoho pověr a mýtů – nejčastěji od lidí, kteří nikdy Amway nedělali, ale narazili na nějakou z kontextu vytrženou nahrávku a vyvozují z ní sáhodlouhé (a chybné) závěry. Pojďme si tedy ve stručnosti shrnout, co Amway distributor dělá. Nejprve stručné video od firmy Amway a poté si toto téma rozebereme podrobněji:

Jako distributor Amway můžete svobodně rozhodnout, zda svou registraci u Amway využijete pouze pro své osobní nákupy nebo si vybudujete své vlastní podnikání. U Amway neexistují žádné kvóty, žádné povinné odběry.

Pokud se rozhodnete pro první možnost, pak jediné, co děláte, je, že nakupujete spotřební zboží prvotřídní kvality a se 100% zárukou spokojenosti (v případě, že Vám nebude výrobek vyhovovat, máte právo jej i načatý vrátit a dostanete všechny peníze zpět). Nákupem výrobků Amway tedy neriskujete ani korunu. Můžete také využívat zboží a služby partnerských obchodů, které nabízejí Amway distributorům zajímavé výhody.

Stejný začátek, tj. vyzkoušení Amway výrobků, je doporučován, pokud se rozhodnete vybudovat si ve spolupráci s Amway své vlastní podnikání. Amway nabízí velice široký sortiment, kde si doslova každý, kdo hledá příležitost najde něco, na čem může stavět své podnikání. Pokud Vás výrobky zaujmou, pak druhým krokem je nalezení maloobchodních zákazníků (ne podomním prodejem!) a spolupracovníků, kteří Vám pomáhají rozšiřovat Vaši obchodní síť – tedy dělají to samé, co Vy.

Způsobů, jak lze nalézt zákazníky i spolupracovníky, je celá řada a nejlepší, co můžete udělat, je poradit se s člověkem, který Vám při budování Vašeho podnikání pomáhá, je v Amway úspěšný a má zájem, abyste i Vy dosáhli úspěchu. Jeho radami se samozřejmě nemusíte řídit – je to Vaše podnikání a pokud nebudete porušovat obchodní zásady Amway, můžete si najít svou vlastní cestu – ale jak říká jedno staré přísloví, moudrý člověk se poučí z chyb, které již udělali jiní, a jen hlupák se učí z chyb vlastních, které už před ním udělali jiní.

V Amway podnikání nemusíte držet skladové zásoby – objednávat zboží klidně můžete až na základě závazných objednávek od svých zákazníků (standardní doba doručení jsou 2 pracovních dny), takže riziko, že byste tratili je zde minimální. I kdybyste si ale nějakým nedopatřením (nevím jakým) náhodou nějaké zásoby pořídili a v podnikání by se Vám nedařilo, firma nabízí zpětný odkup, takže se skutečně není čeho bát.

A to je v podstatě vše. Stručně tedy: vyzkoušíte výrobky a seznámíte s nimi a s obchodní příležitostí své okolí. V praxi to funguje stejně, jako v jakémkoli jiném obchodě – někoho Vaše nabídka neosloví vůbec, jiného osloví výrobky a začne si je nakupovat pro sebe, příp. pro svou rodinu, a někomu se tato příležitost zalíbí natolik, že začne vyhledávat zákazníky a spolupracovníky. A těm, kdo budou chtít, budete pomáhat v tom, aby se jim splnily jejich cíle. Když se splní jim, splní se i ty Vaše. Předpokládám, že se za to na Vás nikdo nebude zlobit. 😉

A při tom všem máte – samozřejmě pokud budete chtít – zajištěnu pomoc lidí, kteří mají zájem na tom, abyste uspěli.

Jednoduché? Ptáte se, kde je tedy háček? Každý obchod je především o lidech, kteří ho dělají. Amway, díky tomu, že téměř nevyužívá mediální reklamu, dává svou pověst do rukou svým distributorům. S atraktivními odměnami, které můžete v Amway získat, jde ruku v ruce zodpovědnost. Pamatujte na to, že i když jste v podstatě nezávislí podnikatelé, lidé ve Vašem okolí většinou nebudou hodnotit Amway podle firmy jako takové, ale podle toho, jak se k nim budete chovat Vy. Vy můžete být ti, kdo svým přístupem a způsobem, jakým business budujete, změní názor mnoha lidí na tento business ve Vašem okolí – jak k lepšímu, tak ale i k horšímu. Kterou cestu si vyberete, je na Vás.

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *