Dá se věřit internetovým diskuzím o Amway?

Vlastně bych tu otázku mohl položit obecně. Dá se věřit internetovým diskuzím?

Pokud se budeme bavit o Amway, pak nejčastější chybou, kterou někteří lidé dělají, je, že bez přemýšlení přebírají názory jiných lidí. V případě, že se rozhodujete, zda zkusíte Amway podnikání, jedno skryté nebezpečí, které na Vás číhá, jsou právě internetové diskuze. Proč?

Problém s internetovými diskuzemi spočívá v sortě lidí, která tam své názory ventiluje. Na toto téma bylo napsáno mnoho článků a už jejich názvy hovoří za vše. Namátkou vybírám některé z nich:

  • Přivoňte si k žumpě! Proč nás internetové diskuze mění ve zvířata?
  • Samonasírači aneb agrese na webu i v ulicích. Proč jsou internetové diskuse žumpa?
  • O ubohosti českých internetových diskusí

Přirovnání, že ten, kdo si dělá závěry z toho, co se píše na internetových diskuzích, si dělá názory na základě nápisů na veřejných záchodcích, je tak mnohdy bohužel blízko pravdě.

Pokud bychom si dělali názor na operační systém Windows pouze z internetových diskuzí, pravděpodobně by většina čtenářů těchto stránek nemohla mít na domácím počítači systém, který má.

Kdybychom měli věřit všemu, co se píše na internetových diskuzích, nemohli bychom používat prakticky nic ze spotřebního zboží, protože vše podle “internetových odborníků” obsahuje jedy a karcinogeny (mám na mysli hoaxy, neboli poplašné zprávy, které se šíří po Internetu – např. hliník v antiperspirantech, SLS v zubní pastě, parabeny v kosmetice atd.).

Když jde o operační systém nebo o hoaxy, nejedná se v podstatě o nic. Maximálně si zkomplikujeme život hledáním alternativ, které neuspokojí plně naše potřeby. Horší je, když na základě názorů anonymních internetových pisálků děláme důležitá životní rozhodnutí a nevědomky podle nich řídíme svou finanční situaci.

Amway Vám nabízí možnost mít své vlastní podnikání, na které nebudete sami. Riziko, díky 100%ní záruce spokojenosti, je nulové. Sponzor Vám nabízí pomocnou ruku a napojení na know-how od lidí, kteří se v oboru pohybují desítky let.

Na druhé straně existují internetové diskuze, kde si svou frustraci léčí ti, co nikdy v ničem neuspěli, ti, co před 20 lety potkali někoho, kdo neuspěl (co na tom, že neuspěl v ničem), ti, kdo sice s Amway nepřišli nikdy do styku, ale “vědí” o ní všechno, protože se setkali s něčím “jako Amway”. Nebo ti, kdo jsou příznivci náboženské sekty a Amway je jim trnem v oku, jelikož jde proti jejich učení – více informací zde.

Pokud Vás tedy nezajímají názory lidí, kteří mají informace z tiché pošty, a nebo názory nějakého náboženského fanatika a chcete zjistit, kde je pravda, mám pro Vás dvě doporučení:

  1. POUŽÍVEJTE DŮVĚRYHODNÉ ZDROJE
  2. VYTVOŘTE SI NÁZOR NA ZÁKLADĚ SVÉ ZKUŠENOSTI

Prohlédněte si rozhovory s předními českými odborníky a vysokoškolskými pedagogy a zjistěte, co si myslí o Amway – odkaz zde.

Přečtěte si články, které o MLM a Amway vyšly v časopisech Kapitál 1/2006, Ekonom 12/1994 nebo na internetových stránkách Dreamlife.cz.

Vyzkoušejte si toto podnikání na 180 dní, během kterých Vám firma garantuje vrácení peněz, pokud se rozhodnete skončit. A pak to, co jste se dozvěděli, klidně porovnejte s tím, co jste se “dozvěděli” o Amway z internetových diskuzí. Věřím, že dojdete ke stejnému závěru, k jakému jsem došel já.

Share Button

1 komentář: „Dá se věřit internetovým diskuzím o Amway?

  1. Joo, tak brát moudra z net diskusí je velmi ošemetné. Sám jsem teď zjistil ve dvou případech, které se vůbec netýkaly Amway, byla diskuse k článku naprosto negativní, ale když pak bylo provedeno hlasování o daném tématu, tak negativních hlasů bylo jen 1500 a pozitivních 5000. Tento poměr však vůbec neodpovídal míře slovního hnoje, který se objevil v diskusi. Pro mě velké poučení. DISKUTUJÍCÍ NA NETU NENÍ PRŮMĚRNÝ PRŮŘEZ POPULACÍ, ALE SPÍŠE VÝBĚR TĚCH, CO JE BAVÍ REMCAT A POMLOUVAT. Ti ostatní něco užitečného provádí a nemají na negativní nic neřešící tlachy čas. Svou podporu vyjádří max. jen odkliknutím pozitivního hodnocení 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *