Jak bydlí Amway Double Crown Ambassador?

Double Crown Ambassador

Jméno Kaoru Nakajima je ve světě Amway pojmem. Tento Japonec se stal prvním člověkem, kterému byl v roce 1996 udělen odznak Double Crown Ambassador*. Roční příjem tohoto distributora odhadují některé zdroje na $3,600,000 (90 milionů Kč).

Kaoru Nakajima si postavil svůj “Dům snů” v prestižní části Tokia. Dům byl japonskou vládou vyhlášen jako národní památka a nesmí být bez souhlasu zbourán. Podle pořadu International Open House odvysílaného na kanálu National Geographic People (záznam pořadu v lepší kvalitě sháním) je dnešní hodnota této stavby $40,000,000.

Prozatím je k dispozici toto video z dokumentární série Big City Life ve francouzštině:

* Double Crown Ambassador sponzoruje min. 40 větví, z nichž každá dosáhne 21% minimálně v šesti měsících ve fiskálním roce.

Share Button

7 komentářů: „Jak bydlí Amway Double Crown Ambassador?

 1. Tak to je pecka!!! Slyšel jsem, že Kaoru Nakajima začínal v roce 1982 a za 5 let dosáhl nejvyšší tehdy vyhlášené úrovně – Crown Ambassador. Pak jel na nějaké diamantové zasedání do Mexika a cestou mu na letišti ztratili zavazadla, kde měl odznak Crown Ambassadora. Když se to dozvěděl majitel firmy Amway, Rich DeVos, věnoval mu nový odznak. Když se pak ta zavazadla našla, Kaoru šel ten druhý odznak vrátit. Rich mu na to řekl: Nechte si ten odznak a udělejte Crown Ambassadora ještě jednou… a za pár dalších let byl Nakajima oceněn jako Double Crown Ambassador a dokázal tak, že na to, abyste dosáhli nejvyšší úrovně v Amway, nemusíte vstoupit mezi prvními.

  1. Zaslech jsem, že hodnota toho odznaku je okolo 1/2 milionu Kč, protože je osázen pravými diamanty. Ale asi se to Richovi bohatě vyplatilo nebejt krkoun a dát mu druhej odznak, co? 😀 Myslím, že Amway na tomhle kšeftě netratila a Nakajima taky ne.

   1. On snad kazdý odznak, od Rubína výš, je osazen pravými šutry, ne? Pokud je to tak, tak co má asi doma v šuplíku 😀 😀 😀

 2. Je to borec! The Wall Street Journal o něm 9. června 1998 uveřejnil článek, kde se mj. píše:

  Nakajima se věnuje Amway businessu 14 hodin denně, někdy osobně doručuje vitamíny a čistící prostředky zákazníkům ve svém Porschi. Cestuje po celém Japonsku a pořádá 2-3 sponzorovací meetingy týdně. Obě činnosti by mohl jednoduše přenechat lidem ve své skupině.

  Počátkem 80. let, kdy se pan Nakajima zapojil do Amway, byla Amway něco, co dělaly ve svém volném čase ženy v domácnosti. Ale on zaangažoval mladé podnikatele, kteří dali této práci širší přitažlivost tím, že si z toho udělali kariéru na plný úvazek a začali dávat na odiv své výdělky.

  Pan Nakajima je obzvláště zběhlý v tom, že si na svou stranu dokáže naklonit skeptiky. Emiko Maki je typický příklad člověka, který změnil názor. 24-letá modelka říká, že před čtyřmi lety se snažila přesvědčit kamaráda, který pracoval pro Amway, aby skončil, přičemž argumentovala tím, že Amway je pochybná pyramidová hra. “Byla jsem si jistá, že můj kamarád byl podvodem zatažen do Amway nějakými zločinci,” říká slečna Maki.
  Její kamarád jí dal Amway video, které se neobtěžovala si ani pustit až do jedné noci v roce 1996, kdy nemohla usnout. Na obrazovce problikávaly okouzlující obrázky pana Nakajimy, který ukazoval svou proměnu ze živořícího hudebního skladatele na podnikatele-milionáře.
  “Když to video skončilo,” vzpomíná Maki, “věděla jsem, že jsem našla to, co jsem celou dobu chtěla, a rozbrečela jsem se.” Nyní si doplňuje svůj příjem modelky částkou $2,100, kterou vydělává každý měsíc jako Amway distributor.

  Jak pan Nakajima čelí kritikům z řad potenciálních zájemců? “Nikdy jejich námitky zuřivě nepopírejte,” vysvětluje svůj přístup. “Řekněte něco jako: ‘Taky jsem si to myslel,’ což Vás postaví do pozice člověka, který je lépe informován.” Ve skutečnosti, pan Nakajima říká, že se aktivně zaměřuje na skeptiky, kteří navštěvují rally na pozvání Amway distributorů. “Pokud ho jednou přesvědčíte,” říká, “anti-Amway člověk se daleko spíše stane loajálním Amway distributorem.”

 3. Pro srovnání: Jarda Jágr podle Wikipedie bere míň než Amway Double Crown Ambassador Kaoru Nakajima. 🙂 No, na to, že Kaoru přišel do Tokia z vesnice jen s jednou taškou, si nežije špatně…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *