Jsem úspěšný v Amway. Omlouvám se. :-)

Jsem úspěšný v Amway. Omlouvám se. 🙂
10 (100%) 40 votes

Taky Vám název článku zní nesmyslně? A přitom je to něco, co by asi někteří lidé rádi slyšeli.

Na Internetu je několik lidí, kteří spamují různé diskuze o Amway a snaží se nás přesvědčit, že Amway je špatná. Při pohledu na nejnovější taiwanské Amagramy mě tak napadá: KDO TO MŮŽE TVRDIT? Každý měsíc noví a noví lidé po celém světě dosahují úrovní Platiny, Smaragda nebo Diamanta. Pro většinu z těchto lidí představuje Amway nezanedbatelný zdroj příjmu, pro některé finanční nezávislost, možnost být sám sobě svým vlastním pánem. To je to, co jim Amway dala. Proč tedy někteří lidé v diskuzích o Amway mluví špatně, když jsou důkazy pro to, že tato příležitost mnoha lidem pomohla? Pominu teď fakt, že dva z nejzarputilejších kritiků byli odhaleni jako náboženští fanatici, a zaměřím se na konkrétního kritika, který (pravděpodobně) s žádnou náboženskou sektou nemá nic společného.

Spor není o tom, že by Amway některým lidem nevydělávala. Spor se vede o lidi, kteří v Amway neuspěli a tento byznys vzdali. A právě těmito lidmi se Amway kritici zaštiťují. Označují je za oběti výplachu mozků, manipulace a já nevím čeho všeho ještě. Ale proč? Dává Vám to smysl? Kdo nechce, tak přeci Amway dělat nemusí! Pro spoustu lidí po celém světě je Amway evidentně přínosem. Tak proč by měla být Amway špatná jen proto, že tuto činnost ti, kdo nejsou vytrvalí, vzdají? Vždyť můžou jít dělat něco jiného! Mají záruku spokojenosti, takže nemůžou přijít o peníze. Když půjdu podnikat a nebude se mi dařit, taky z toho obviním kapitalismus, protože mi vypláchl mozek, já jsem si myslel, že budu mít šanci uspět a neuspěl jsem? Kdo za to může? Kapitalismus? Profesor na škole, který mi řekl, že můžu v kapitalismu také podnikat a ne chodit do zaměstnání?

Ten “zakopaný pes” je v tom, že neúspěšní lidé si vždycky musí nějak před svým okolím i sami před sebou obhájit, že neuspěli. A kdo za to může? No přeci Amway! Já jsem přece odvedl práci – ukázal tuto příležitost celým TŘEM kamarádům a není ze mě Diamant, takže Amway nefunguje! ???? A ti, kdo jsou Diamanti, buď měli štěstí nebo jsou to zloději… 🙂 Opravdu si myslíte, že kvůli takovým lidem by se Amway nebo úspěšní distributoři měli cítit špatně? V tom případě by se měli cítit špatně učitelé na všech vysokých školách – vždyť většina lidí tu školu nedostuduje! Dává Vám to smysl??? Jen proto, aby se ti nevytrvalí a leniví necítili ublíženě, tak budeme plivat po těch úspěšných?

Někteří z těch lidí se nás snaží přesvědčit, že úspěch je něco špatného. Nevím jak Vy, ale já se rozhodně nehodlám a nebudu omlouvat za úspěch – ať už v Amway nebo v čemkoli jiném. Na své úspěchy jsem patřičně hrdý a nehodlám se hrbit před někým, kdo chce pofoukat své bolístky. Jen ať se v tom pořádně vykoupe! Jedině tak totiž má šanci si uvědomit, že ten, kdo může za jeho neúspěch, je ta osoba, co se na něj kouká ze zrcadla! A pak si možná i uvědomí, že i on může uspět, když něco změní.

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *