Jsem úspěšný v Amway. Omlouvám se. :-)

Taky Vám název článku zní nesmyslně? A přitom je to něco, co by asi někteří lidé rádi slyšeli.

Na Internetu je několik lidí, kteří spamují různé diskuze o Amway a snaží se nás přesvědčit, že Amway je špatná. Při pohledu na nejnovější taiwanské Amagramy mě tak napadá: KDO TO MŮŽE TVRDIT? Každý měsíc noví a noví lidé po celém světě dosahují úrovní Platiny, Smaragda nebo Diamanta. Pro většinu z těchto lidí představuje Amway nezanedbatelný zdroj příjmu, pro některé finanční nezávislost, možnost být sám sobě svým vlastním pánem. To je to, co jim Amway dala. Proč tedy někteří lidé v diskuzích o Amway mluví špatně, když jsou důkazy pro to, že tato příležitost mnoha lidem pomohla? Pominu teď fakt, že dva z nejzarputilejších kritiků byli odhaleni jako náboženští fanatici, a zaměřím se na konkrétního kritika, který (pravděpodobně) s žádnou náboženskou sektou nemá nic společného.

Spor není o tom, že by Amway některým lidem nevydělávala. Spor se vede o lidi, kteří v Amway neuspěli a tento byznys vzdali. A právě těmito lidmi se Amway kritici zaštiťují. Označují je za oběti výplachu mozků, manipulace a já nevím čeho všeho ještě. Ale proč? Dává Vám to smysl? Kdo nechce, tak přeci Amway dělat nemusí! Pro spoustu lidí po celém světě je Amway evidentně přínosem. Tak proč by měla být Amway špatná jen proto, že tuto činnost ti, kdo nejsou vytrvalí, vzdají? Vždyť můžou jít dělat něco jiného! Mají záruku spokojenosti, takže nemůžou přijít o peníze. Když půjdu podnikat a nebude se mi dařit, taky z toho obviním kapitalismus, protože mi vypláchl mozek, já jsem si myslel, že budu mít šanci uspět a neuspěl jsem? Kdo za to může? Kapitalismus? Profesor na škole, který mi řekl, že můžu v kapitalismu také podnikat a ne chodit do zaměstnání?

Ten “zakopaný pes” je v tom, že neúspěšní lidé si vždycky musí nějak před svým okolím i sami před sebou obhájit, že neuspěli. A kdo za to může? No přeci Amway! Já jsem přece odvedl práci – ukázal tuto příležitost celým TŘEM kamarádům a není ze mě Diamant, takže Amway nefunguje! ???? A ti, kdo jsou Diamanti, buď měli štěstí nebo jsou to zloději… 🙂 Opravdu si myslíte, že kvůli takovým lidem by se Amway nebo úspěšní distributoři měli cítit špatně? V tom případě by se měli cítit špatně učitelé na všech vysokých školách – vždyť většina lidí tu školu nedostuduje! Dává Vám to smysl??? Jen proto, aby se ti nevytrvalí a leniví necítili ublíženě, tak budeme plivat po těch úspěšných?

Někteří z těch lidí se nás snaží přesvědčit, že úspěch je něco špatného. Nevím jak Vy, ale já se rozhodně nehodlám a nebudu omlouvat za úspěch – ať už v Amway nebo v čemkoli jiném. Na své úspěchy jsem patřičně hrdý a nehodlám se hrbit před někým, kdo chce pofoukat své bolístky. Jen ať se v tom pořádně vykoupe! Jedině tak totiž má šanci si uvědomit, že ten, kdo může za jeho neúspěch, je ta osoba, co se na něj kouká ze zrcadla! A pak si možná i uvědomí, že i on může uspět, když něco změní.

Share Button

2 komentáře: „Jsem úspěšný v Amway. Omlouvám se. :-)

  1. Znám jednoho Amwayáka který je tak zarytý a řadí se mezi 2% úspěšných v byznysu kteří se dostali až na vrchol kteří setrvali a nevzdali se jako sorry jeho úspěch je o plácání se ve stojatejch vodách pořád na jednom a tom samým místě dělá to 10 let a je pořád tam kde byl před těmi 10 léty podniká tak že nakupuje nad svojí spotřebu a snaží se to nabízet po všech příbuzných a známých jinka pořád chodí do zaměstnání žije ve skromném domečku starém se starým vybavením jezdí ve starém nespolehlivém autě žádná limuzína jak Amway traduje a na dovolenou je rád když jede na prodloužený víkend do Krkonoš žádné Bali ani Maledivy a přitom je hnacím motorem svého týmu preferuje se v kvádru a kravatě což se vůbec nesnoubí s tím jak skutečně žije.

    1. A vůbec vás nenapadlo, že třeba Vaše informace nebudou úplně přesné? Že vysvětlení je hned několik? Že třeba ten Váš Amwayák vůbec nepatří mezi 2% nejúspěšnějších? Nebo, pokud ano, že se dostal na Platinovou úroveň tak, že našel 2 lidi, kteří byli schopnější, než on? Znám takové případy. Amway jim vydělává cca 20-30 tisíc měsíčně, ale lidé v jejich skupině vydělávají třeba 80000 Kč. V Amway toto možné je. Na rozdíl od většiny zaměstnání (možná i toho vašeho), tady skutečně lidé pod vámi mohou vydělat více, než Vy.
      Co si z Vašeho komentáře máme vzít? Znám jednoho, co se vydává za úspěšného, a úspěšný není? Víte, kolik takových lidí najdete ve svém okolí, v zaměstnání, v jiných podnikáních?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *