Musím na Amway semináři jásat a hulákat?

Ne, opravdu nemusíte. 🙂 Se semináři Amway je to podobné jako se sportovními akcemi. Tam Vám také nikdo nebude nařizovat, abyste jásali. Ovšem, na druhou stranu, pokud budete nadšeni, že Váš tým vyhrává, nikdo Vám nebude bránit své nadšení projevit. Pokud je na tom něco špatného, navrhuji zavřít všechny fotbalové a hokejové stadióny a pro jistotu raději zrušit všechny živé koncerty. 🙂

Někteří Amwayáci jsou nadšeni z toho, že jejich skupina roste, že dosáhli nových úrovní. A mají svobodné právo to vyjádřit. Ti rezervovanější jsou nadšeni vnitřně, zatímco extroverti si to náležitě užívají. 🙂 A upřímně – z čeho má člověk důvod být víc nadšen? Z toho, že vydělal fotbalový tým, kterému fandí, nebo z toho, že se člověku daří plnit si své sny prostřednictvím vlastního podnikání a dosahovat nezávislosti? Je tedy něco špatného na tom, že se lidé radují více z toho druhého?

Kritici možná nebudou mít pro poněkud uvolněnější atmosféru na seminářích pochopení, nicméně je to věc, kterou najdeme i v jiných společnostech a která evidentně funguje. Např. bývalý generální ředitel a nynější největší akcionář Microsofu Steve Ballmer je proslavený následujícím videem:

Upřímně, nic takového jsem nikdy na žádném semináři Amway nezažil – možná proto je Microsoft stále větší 😉 – a také mě překvapilo, když jsem poprvé viděl toto video a na něm jednoho z nejbohatších lidí planety, jak se chová, a také jsem to nechápal. Spousta kritiků si možná o Stevu Ballmerovi bude myslet, že je blázen. Letmý pohled do jejich peněženek nám ale řekne, kdo z nich má “svou pravdu” a kdo peníze.

“Ale já jsem slyšel, že na Amway seminářích distributoři tančí a křepčí a dokonce jsem viděl i nějaké video!” Vysvětlení je jednoduché – na některých (větších) seminářích bývá o přestávce kulturní vložka. Distributoři si zvou zpěváky nebo kapely a ano, když začne hrát hudba, někteří distributoři si jdou zatančit. Možná i Vy jste si někdy zatančili na koncertě svého oblíbeného zpěváka či zpěvačky. Předpokládám, že Vás za to nikdo normální nesoudil. Problém je jen v tom, když to někdo natočí a pak zveřejní s “vysvětlením”, že to je záznam z obchodní části semináře. Pak je ovšem otázka, jestli má smysl se takovým individuem zabývat.

Na seminářích Amway nejste k ničemu nuceni. Pokud máte vstupenku na nějaký seminář, navštivte ho a přesvědčíte se sami. Pokud jste extroverti, určitě si atmosféru takového semináře vychutnáte. A pokud jste introverti a přijeli jste si pro fakta a inspiraci, pak tu část, kde se oceňují nové úrovně, jednoduše ignorujte a soustřeďte svou pozornost na to, pro co jste si přijeli. A potom můžete napsat svůj názor sem do diskuze.

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *