Pasivní příjem z Amway: realita nebo mýtus?

Je možné si díky Amway podnikání vytvořit pasivní příjem? Někteří tvrdí, že ano, jiní že ne. Kde je pravda? Tento článek Vám dá odpověď.

Osobně nemám slovní spojení “pasivní příjem” příliš rád, protože ve mně evokuje myšlenku, že si hodím nohy na stůl, nebudu nic dělat, a peníze se pokutálejí samy. A upřímně – žádný takový způsob neznám. Vždy je potřeba alespoň na začátku odvést práci.

Pokud se ale budeme bavit o příjmu, který jednou vytvoříte (= museli jste na něm po určitou dobu pracovat) a který pak chodí, i když přestanete pracovat, tak toto v Amway možné je. Amway Vás skutečně platí za obraty v celé skupině, tj. i za obraty lidí, které jste do businessu přivedli před měsícem, ale i před 5 lety, 10 lety nebo třeba před padesáti. Pokud tedy tito lidé opakovaně nakupují výrobky, případně s nimi dále obchodují, můžete pobírat bonus, i když jste třeba za celý minulý rok osobně nijak nerozšiřovali své podnikání.

Tato představa je pro většinu lidí samozřejmě lákavá, nicméně vždy je potřeba mít na paměti, že business se sám nevybuduje. Vybudovat takovou skupinu, která je stabilní a roste i bez Vašeho přičinění, vezme třeba několik let usilovné práce. Na druhou stranu znám spoustu lidí, kteří chodí do zaměstnání, usilovně tam pracují 40 let a jediným výsledkem je důchod. Což je sice také forma pasivního příjmu, ale… 😉

Důkazů, že takový příjem lze v Amway vytvořit, je celá řada, a nemusejí to být nutně jen lidé s nejvyššími odznaky. My si tu uvedeme 3 příklady – dva z nich jsou z Malajsie, třetí je z USA.

Začnu tím z USA, a to je sponzor zakladatelů Amway Riche DeVose a Jaye Van Andela, kteří svého původního sponzora z dob Nutrilite umístili nad sebe. Tento pár jménem Neal & Charlotte Maaskant je již několik desítek let po smrti. Přesto Amway po celou tuto dobu vyplácí bonusy za tento Zakladatelský smaragdový Amway business dědicům, které určili.

Dalším příkladem může být distributorka jménem Chan Poh Yoke z Malajsie, která se kvalifikovala na Diamanta v únoru 1993 a o 3 měsíce později zemřela a příjem zdědila její rodina. Podnikání Chan Poh Yoke stále generuje bonusy, které se dokonce rok od roku zvětšují, s tím, jak roste její skupina a kvalifikační úrovně jejích distributorů. Následující obrázek ukazuje vývoj příjmů:

Amway bonusy - Diamant Chan Poh Yoke
Amway bonusy – Diamant Chan Poh Yoke

Jako další příklad mohou sloužit Alfred & Hamidah Hendroff, kteří se stali prvními Smaragdy v Malajsii. V roce 1980 se kvalifikovali jako noví Diamanti a rok na to se odstěhovali z Malajsie do australského Perthu. Přesto jejich podnikání vyrostlo do neuvěřitelné velikosti, kdy mají ve své skupině nejen Diamanty, ale třeba i Founders Crown Ambassadora Foo Howe Keana. Jen v letech 2002-2004 jejich roční příjem od Amway vzrostl z 502.155,96 MYR na 770.814,37 MYR. Alfred Hamidah zemřel v roce 2010 a business zdědil jeho syn. Dle mého, nejlepší životní pojištění, které si mohli zařídit.

Ve výčtu bych samozřejmě mohl pokračovat – stabilní příjem si může člověk vytvořit i na nižších úrovních. Nikdo Vám samozřejmě nemůže zaručit nebo slíbit, že se Vám to povede také. Dobrá zpráva ale je, že se to může povést, a záleží to na tom, jak moc budete ochotni pracovat – alespoň na začátku!

Jak moc je ale pravděpodobné, že když dnes přestanete chodit do práce, bude Vám firma, ve které jste pracovali, posílat peníze i po roce nebo po deseti letech, a nebo že Váš příjem zdědí Vaše děti? Pokud odpověď zní, že se tato pravděpodobnost rovná nule, pak jste si právě odpověděli na otázku, proč se někteří lidé pouštějí do Amway.

Je lehké toho dosáhnout? Určitě ne. Ale stojí to za to? Co myslíte?

ČTĚTE TAKÉ:

Share Button

5 komentářů: „Pasivní příjem z Amway: realita nebo mýtus?

 1. Geniální. Přesně o něco podobného se snažím také. Vidím, že to tak funguje i v mé sponzorské linii (tj. u lidí, kteří jsou nade mnou). Většina z nich má děti a jednou z jejich motivací je, jak říkají, postavit byznys pro děti, aby měli v budoucnu lepší startovní pozici, ať už by se rozhodli byznys převzít a budovat dál nebo dělat cokoliv jiného. V zaměstnání jsem na podobný přístup u svých kolegů nenarazil.

 2. Vše, co je v tomto článku napsané je pravda – osobní zkušenost potvrzená 22 lety. Když člověk něco opravdu mooooc chce a je ochoten pro to něco udělat, tak se to vyplatí a neznám jinou firmu, která by byla lepší. Příklad velmi úspěšných lidí mám přímo v rodině a ze srdce jim přeju jejich životní styl. Nejlepší příležitost, ale také dost práce (pro lidi, kteří nejsou pohodlní) najdete zde.

 3. Amway je cesta, která rozhodně stojí za to. Je to cesta na které člověk získá nejen finanční bonusy. Je to mnohem víc. Jen záleží na tom, co víc člověk pro sebe chce a jak je ochotný pro to zapracovat…

 4. Zajímavé ale možná by to chtělo napsat spíš příběh z ČR. Amerika i Malajsie je daleko 🙂 … Ono se hezky mluví o tom jak se támhle mají skvěle, ale co ČR, byznys se děla zde, ne v Americe 🙂

  1. Důvodů, proč jsou zde uvedeny příklady z cizích zemí, je několik:

   1. Amway tam běží podstatně déle, než v ČR, a tak logicky jsou případy předávání podnikání Amway dětem častější
   2. Respektujeme zde soukromí osob – ne každý chce vytrubovat do světa, kolik peněz pobírá
   3. Získat OVĚŘENÉ informace o příjmech VPA je možné jedině tak, že Vám dotyčná osoba dodá podklady (bonusové faktury apod.) a vzhledem k tomu, že zde nezveřejňujeme spekulace, ale pouze ověřené informace, jsme odkázáni pouze na to, co jsou dané osoby ochotny o sobě zveřejnit.
   4. Tyto stránky nemají za cíl propagaci určité sponzorské linie, ale osvětu ohledně Amway podnikání. Proto jsme také volili případy crosslinů, tedy lidí, kteří spolu vůbec nejsou provázáni v rámci Amway businessu. Získat výše uvedené informace z více linií, abychom neupřednostňovali jen jednu, je poměrně složité.

   Čili není to tím, že by v ČR tyto případy neexistovaly. Existují, jen jsou zatím na nižších úrovních a ne tak časté a jsme odkázáni na to, kolik toho dané osoby jsou ochotny o sobě zveřejnit. Je nám znám případ podnikání Amway, které původně vybudovala matka na velmi zajímavou úroveň, podnikání po její smrti převzal její syn a za práci, kterou udělala ona, on dostává odměny a protože chce více, pokračuje v budování podnikání. Logicky zde ale nebudeme bez jeho souhlasu zveřejňovat jeho jméno a spekulovat o jeho příjmech.

   Článek měl dát odpověď na otázku, zda je možné v Amway vytvořit pasivní příjem, resp. příjem, který jednou vybudujete a pak Vám chodí dále bez ohledu na to, že třeba už nepracujete. Je úplně jedno, z jaké země ty příklady budou – i kdyby existoval jeden jediný případ z druhého konce světa (my tu máme hned tři naprosto konkrétní a ověřené příklady), pak odpověď na tuto otázku bude znít: ANO, JE TO MOŽNÉ. Dobrá zpráva je, že těch lidí, kteří to v Amway dokázali, je poměrně hodně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *