Proč a jak začít podnikat v Amway?

Spousta lidí začíná přicházet na fakt, že životní jistoty, které platily před 20 nebo 30 lety, již nyní neplatí a do budoucna ani platit nebudou. A že pokud se chci v životě posunout dále, jen těžko to půjde prací pro někoho jiného nebo neustálým zvyšováním pracovního výkonu. Do jakého systému či podnikání se ale pustit? Kde vezmu tu jistotu, že mnou zainvestované peníze (a čas) do firmy neskončí v prachu. Řešením  může být Amway podnikání, kde s nízkými náklady mohu, bez rizika, získat vyšší příjmy.

Proč se zaregistrovat do  Amway?

Někdo chce jen nakupovat levněji kvalitní produkty. Další touží po lepším životním stylu pro sebe a svou rodinu. Dalšího štve zase životní stereotyp do kterého spadl tak chce vyzkoušet něco nového. Někdo  se chce zabezpečit do budoucna. Jiný se chce oprostit od šéfa a dosáhnout osobní nezávislosti a svobody. Pro někoho to může být možnost dosáhnout finanční nezávislosti. Někdo chce pomáhat jiným lidem k dosahování jejich snů a cílů.

Hlavní důvod pro zahájení spolupráce se společností přímého prodeje

I když stát se milionářem (jak se nám snaží často kritici vložit do úst) není tím hlavním důvodem proč se lidé registrují do přímého prodeje, pravdou zůstává, že v přímém prodeji to je možné a že se tohoto těžko dosahuje v zaměstnání. Amway podnikání není samozřejmě jedinou možností jak podnikat ty další jsou blíže popsány v článku Klasická firma, franšíza nebo Amway (MLM).

Jak se zaregistrovat  do Amway?

Každý, kdo si kupuje licenci pro podnikání Amway, se musí registrovat “pod” někoho (Sponzor), kdo už licenci má buď jako VPA (vlastník podnikání Amway) nebo M+ (Member Plus) a to v ČR. Pokud je Váš sponzor z jiného státu, budete kromě tohoto tzv. mezinárodního sponzora mít ještě tzv. podpůrného sponzora z Vaší země, který Vám bude pomáhat. Sponzor může být z vašeho okruhu známých nebo pokud žádného potenciálního sponzora neznáte může vám být doporučen firmou. Licence v ČR stojí 739 Kč a vztahuje se na ni 180 dní 100% záruka na vrácení peněz. V současné době je fázi testování možnost registrace zdarma k nákupu zboží dle vlastního výběru ve výši alespoň 50 B.h. (viz dále). Sponzor je informačního charakteru nikoli materiálního, bude vám pomáhat s podnikáním, ne vás dotovat. 🙂

Jak kupovat Amway produkty?

Po registraci dostane každý přístup do svého internetového obchodu, kde má možnost nakupovat (od Amway a od partnerských firem). Zaregistrovaný člen si kupuje Amway produkty levněji oproti, doporučené MO (maloobchodní) ceně. Na takto zakoupené produkty se vztahuje rovněž 100% záruka spokojenosti a to po dobu 90 dní. Zakoupené Amway produkty se po dobu tří měsíců mohou běžně používat a pokud je ze strany spotřebitele nespokojenost, může produkt vrátit a bude mu vráceno 100% kupní ceny. Jedinou podmínkou je vrátit alespoň jednu třetinu nespotřebovanou.

Sortiment produktů je popsán článku Co vše lze přes Amway nakoupit za body.

Jak vydělávat v Amway?

Za zaregistrování lidí nedostáváte v Amway žádnou odměnu! Část Vašich odměn plyne z prodeje produktu vašemu osobnímu zákazníkovi za doporučenou MO cenu (30% marže). Další část  odměn je ze zprostředkovaného obratu, který kupováním Amway výrobků nebo produktů a služeb od partnerských firem vytváříte Vy a lidé z Vámi vytvořené skupiny. Každé zboží je ohodnoceno bodovou hodnotou (B.h.), které v součtu celé vaší organizace určují vaší procentuální úroveň (dle tabulky odměn). Vaše odměna pak vychází z rozdílu mezi vaší procentuální úrovní a procentuální úrovní vašich organizací. Jeden bod je v ČR ohodnocen částkou 43,-  bez DPH. Vzhledem k tomu, že v tomto podnikání je člověk odměňován za odvedenou práci tak se nezřídka kdy stává, že “ten dole” vydělává i několikanásobně víc než “ten nahoře”, což se vám třeba v zaměstnání pravděpodobně nestane. Detailnější propočet odměn vám předvede váš sponzor. Kromě základních procentuálních odměn je zde řada doplňkových odměn a bonusů. Vše blíže přibližuje článek Jaké jsou možnosti příjmu v Amway?

Je v Amway nárok na odměnu podmíněn povinným nákupem či náborem nových lidí?

Některé MLM společnosti tyto podmínky mají, v Amway nic takového není. Zde máte vždy 100% nárok na odměnu, která vám náleží. Do Amway je možno se zaregistrovat jen za účelem občasných nákupů  a využívání levnějších služeb od partnerů, a i tak máte nárok na odměnu ze svého nákupu.

Možná si teď říkáte: “Toto ale není pro mě, toto bych nemohl, neznám lidi, nemám čas a nemám peníze…” Takovéto a mnoho jiných důvodů si říkali i lidé, kteří jsou dnes v Amway podnikání velice úspěšní. Možná to opravdu nebude pro Vás. Ale co když ano? Těžko to ale člověk zjistí dopředu bez toho, aby to vyzkoušel. A právě proto je zde stoprocentní záruka po dobu 180 dní. Když ne tohle, tak co? Když ne teď, tak kdy? Kdy převezmeme zodpovědnost za sebe, svůj život a svou budoucnost?

Share Button

1 komentář: „Proč a jak začít podnikat v Amway?

  1. Dnes jsem si na Novinkách přečetl článek o tom, že každý šestý podnikatel se neobejde bez pravidelných půjček a další čtvrtina si někdy musela na provoz půjčit:
    https://www.novinky.cz/finance/416826-kazdy-sesty-podnikatel-se-neobejde-bez-pujcek.html

    Takže 42% podnikatelů si někdy muselo půjčit.

    Za celou dobu, co dělám Amway, jsem si nikdy nemusel půjčovat na provoz svého Amway podnikání. Všechny náklady, co jsem kdy měl, jsem vždycky bez problémů zaplatil ze zisku z maloobchodního prodeje.

    Takže proč začít podnikat s Amway? Třeba proto, že opravdu nic neriskuju a nemusím si půjčovat a mít strach, co bude, když nebudu moci splácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *