První Amway Crown Ambassador: Dick & Bunny Marks

První Crown Ambassadoři v historii Amway - Dick & Bunny Marks
První Crown Ambassadoři v historii Amway – Dick & Bunny Marks

Úspěch v Amway businessu má mnoho podob. Pro každého slovo úspěch znamená něco jiného. Někteří jej poměřují mírou svobody, které se jim podařilo dosáhnout, jiní považují za úspěch to, že mohli své děti poslat na studia na takové školy, jaké si jejich děti přály. V “kariérním žebříčku” Amway existuje mnoho úrovní od 3% až po FAA body.

Po dlouhá léta byla nejvyšší dosažitelná úroveň Crown Ambassador. A tento rok je tomu přesně 40 let, kdy se na tuto úroveň kvalifikovali první distributoři – Dick a Bunny Marks. Zdá se až neuvěřitelné, že byly doby, kdy Dick a Bunny v Amway neviděli žádný potenciál…

Byl jsem tak negativní, že když nás poprvé oslovili s tím, abychom se stali Amway distributory, tak jsem dokonce přesvědčil toho člověka, který se nás snažil zaregistrovat, že pro něj bude rozumější, když z takového businessu vystoupí – a on to doopravdy udělal!

To bylo v roce 1964. O rok později byl Dick pořád skeptický, když se jiný jeho kamarád s nimi pokusil podělit o myšlenku Amway.

Ale já dostal chřipku a jak jsem ležel v posteli, abych se z toho dostal, věnoval jsem čas tomu, abych si přečetl Kariérní manuál, který mi ten distributor nechal. Tehdy jsem začal být z Amway nadšený. Začali jsme s naším Amway podnikáním v září 1965. O deset týdnů později jsme dosáhli obratu 8700 USD!

V době, kdy začali se svým Amway podnikáním, byl Dick policistou v Manitobě. Tou dobou jen doufali, že si vydělají nějaké peníze bokem na to, aby jejich děti mohly v budoucnu studovat. Ale jejich 15. měsíc v Amway, o Vánocích 1966, Dick a Bunny obdrželi neočekávaný bonus ze svého Amway podnikání – podíl na zisku Amway (profit sharing bonus). V době, kdy tento šek přišel jako výsledek práce v Amway na vedlejšák, dostal Dick dárek od policejního oddělení – šunku. Tehdy si uvědomil, v čem je jejich opravdová budoucnost, a rozhodl se, že opustí svou práci policisty.

Pro Dicka a Bunny toto rozhodnutí znamenalo rozloučit se s devíti lety jistoty ve službě a se slibovaným povýšením na seržanta. Ale nelitovali. V březnu 1967 se začali Amway věnovat na plný úvazek a díky úsilí, nyní už plně soustředěnému na Amway podnikání, se opravdu začaly věci dít. Na konci toho měsíce vydělávali třikrát tolik, co Dick vydělával u policie.

O 10 let později Dick a Bunny vystoupali až na (tehdejší) vrchol celého odměňovacího systému Amway – na úroveň Korunního velvyslaneckého přímého distributora (Crown Ambassador) – a v roce 1980 se stali Crown Ambassadory s 25 osobně sponzorovanými Přímými distributory.

Brzy po tom, co jsme začali, jsme si uvědomili, že Amway dosáhne obratu 1 miliardy dolarů s námi nebo bez nás. Teď vidíme, že dosáhne obratu 10 miliard dolarů s námi nebo bez nás. A naše odpověď je stále stejná – jdeme společně.

Je těžké uvěřit, že by Dick a Bunny něčeho na svém Amway businessu litovali. Přesto Dick říká, že je jedna věc, které litují – že neudělali víc práce a že ji neudělali rychleji.

zdroj: Amway (US) Amagram 10/1977 a 10/1980

Share Button

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *