Amway Founders Crown Ambassador 40 – Mark a Peggy Lei

Amway Founders Crown Ambassador Mark Lei
Amway Founders Crown Ambassador Mark Lei přebírá ocenění od prezidenta Amway Douga DeVose

Historie odznaků: 05/1983 – Vstup | 05/1984 – Direct Distributor* | 01/1989 – Pearl | 08/1989 – Emerald | 02/1992 – Diamond | 06/1993 – Executive Diamond | 04/2000 – Double Diamond | 03/2001 – Triple Diamond | 08/2001 – Crown | 08/2002 – Crown Ambassador | 08/2004 – Founders Crown Ambassador 40 FAA**

Mark Lei vyrůstal v chudé rodině. Jeho rodiče neměli žádné vzdělání a kromě Marka měli ještě další 3 děti. Otec zametal chodníky a matka byla služka. Kvůli zoufalé finanční situaci museli svou nejmladší dceru dát do jiné rodiny. Na studia si Mark musel vydělávat na nočním tržišti, zatímco jiní studenti chodili za zábavou. V roce 1983 potkal Amway, ale hned od začátku měl jasno – Amway nikdy dělat nebude.

Na začátku, bez ohledu na to, jak chudý jsem byl, jsem Amway odmítal. Díval jsem se na Amway spatra, protože jsem to nechápal.

Nakonec se ale přeci jen zaregistroval – jen proto, aby svému sponzorovi ukázal, jak je hodný, protože mu pomůže tím, že se zaregistruje. Domníval se, že registrací pro něj Amway končí.

Sponzor ho začal zvát na seminář, ale Mark nechápal, proč by kvůli prodeji mýdla měl chodit na nějaký seminář. Připadalo mu to směšné. Sponzor ale vytrval a po čtyřech neúspěšných pokusech nakonec Mark s návštěvou semináře souhlasil – pod podmínkou, že tam půjde jen jednou a potom vrátí registraci a jako projev své “velkorysosti” pozve svého sponzora na steak. Od sponzora se mu dostalo odpovědi: “Dobře, pojď na ten seminář a potom si sedneme do restaurace a dáme si ten steak.”

Návštěva semináře v sobotu 27.8.1983 navždy změnila Markův pohled na Amway. Seminář se konal v pětihvězdičkovém hotelu a bylo na něm asi 300 lidí. Speaker byl 25-letý Diamant z Malajsie Ricky Ng (dnes Zakladatelský dvojitý diamant), který začal seminář tím, že vyzval přítomné, kteří mají jen základní školu, aby zvedli ruce, a vzápětí jim pogratuloval. “Gratuluji,” řekl, “Vaše vzdělání je o mnoho větší než moje. Ale já jsem díky Amway uspěl a procestoval celý svět.”

Mark, který na seminář přišel s tím, že ho nikdo nepřesvědčí, aby dělal Amway, říká:

Během následujících dvou hodin tu zeď zbourali. Po těch dvou hodinách jsem si říkal: “Co je to ta Amway zač? Já o tom chci vědět víc.”

Po semináři ho ani nenapadlo, že by šel domů, a zeptal se svého sponzora: “Máš čas? Já se o tom chci dozvědět víc.” Sponzor odpověděl: “Co ten steak?” Mark na to: “Žádný problém. I tak ti ho koupím, ale tu soupravu vrátit nechci. Chci se o Amway dozvědět víc.”

Následující dny strávil v univerzitní knihovně, kde narazil na článek o Amway v časopise Reader’s Digest. Našel tam také učebnice marketingu, ve kterých se psalo o Amway. To mu dodalo důvěru ve firmu.

Udělal rozhodnutí, že když Ricky, který vychodil jen 3 třídy, může v Amway uspět, pak on, vysokoškolský student, v Amway uspěje určitě.

Zanedlouho ale zjistil, že na to bude sám, protože sponzor mu oznámil, že nastupuje na 2 roky na vojnu. Poradil mu ale, aby navštěvoval Open meetingy. Mark mu na to řekl: “Žádný problém, prostě běž na vojnu. Já uspěju.”

Začal dvakrát týdně chodit na Open meetingy. Spousta lidí ho odmítala. Nikdo se nechtěl zapojit. První měsíc udělal na svých nákupech 3% osobně. Druhý měsíc řekl o Amway výrobcích lidem ze svého okolí. Každý večer dělal předváděčku a výsledkem bylo 9% a měsíc na to 12%. Když byl za tuto úroveň oceněn, zeptali se ho, jaký je jeho cíl na další měsíc. Mark odpověděl: “Chci prohodit ty číslice.” Když to řekl, tak se všichni smáli: “Takový chudý student? Jak to chceš udělat? Chápeš vůbec, jak funguje Amway?”

Když Mark viděl ty reakce, v duchu si řekl: “Já jim to dokážu!”

Přestal jsem poslouchat lidi okolo a začal jsem poslouchat úspěšné lidi ve své sponzorské linii, protože jsem věděl, že sám jsem býval stejný, jako ti lidi okolo, a věděl jsem, co se stalo.

Každý večer vyrážel za přáteli a dělal prezentace a bojoval do posledního dne, ale cíl se nevydařil – dosáhl “jen” 18%. Cítil se zahanbeně, že selhal, ale i když se mu cíl nepovedlo splnit, získal si respekt těch, kdo se mu před měsícem smáli. Okamžitě svůj cíl naplánoval znovu na další měsíc.

Jenže další měsíc byl únor a v únoru se slaví čínský svátek. Amway měla otevřeno jen 14 dní. Mark opět bojoval do poslední chvíle – a znovu měl “jen” 18%. Ale nevzdal to a naplánoval 21% na březen – a tam už se to podařilo: v březnu dosáhl téměř rubínového objemu*** a od toho měsíce nikdy nespadl.

Mark Lei dodnes vzpomíná na svého prvního zaregistrovaného člověka:

První měsíc jsem ukazoval plány každý den, spolužákům, známým, ale nikdo nechtěl vstoupit. Pak jsem našel adresu kamaráda ze základní školy, se kterým jsme se 10 let neviděli, a o němž jsem se dozvěděl, že si s manželkou otevřel kavárnu.

Šel jsem tam a napochodoval v obleku do kuchyně a říkám mu: “Už jsi někdy slyšel o Amway?”
Kamarád se začal smát: “O tom už mi říkalo víc než 100 lidí.”
Já povídám: “Jdeš do toho?”
On na to: “Ne.”

Ukázal jsem mu ZOOM a pomohl mu vyčistit mastnou stěnu v kuchyni.

Kamarád povídá: “Dobře, jsi můj spolužák, tak já si jeden koupím. A pak jdi.”
Já na to: “Ne. Já ti to chci vysvětlit.”
On říká: “Já už jsem to viděl stokrát.”
Já povídám: “Já jsem si na 100% jistý, že ode mě jsi to neviděl. Dej mi šanci.”

Prezentace trvala od 17:30 až do půlnoci. Po plánu jsem vzal přihlášku a ptám se: “Podepíšeš to?”

On na to: “Ne. Netlač na mě.”
Úplně vyčerpaný mu povídám: “Můžeš udělat jednu věc? Prosím, dneska mě povzbuď, zaregistruj se a zítra to můžeš vrátit. Ale já potřebuju, abys mě povzbudil.”
Odpověděl mi: “Marku, nedělej Amway. Dělej něco jiného. Tam taky můžeš uspět. V něčem jiném uspěješ.”
Já na to: “Ne.”
On povídá: “Dobře, netlač na mě, abych to dělal, a já se zaregistruju.”
Já na to: “Dobře. Po tom, co to podepíšeš, už před tebou nikdy Amway nezmíním.”
A podepsal to.

Když jsem byl na odchodu, tak mi ještě řekl, abych o tom neříkal jeho ženě.
Pak jsem občas do té kavárny zašel a jednou za mnou přišla jeho žena a povídá: “Marku, ty jsi takový dobrák. Víš, my nemáme čas dělat Amway. Ale můžu tě seznámit s mými spolužačkami.”
Dnes je v této větvi 5 Diamantů a výše kvalifikovaných a jen tato větev dělá obrat 3 miliony USD.

Mark Lei dosáhl úrovně Founders Crown Ambassador na dvou trzích (na Taiwanu a v Číně) a v roce 2004 dosáhl 40 FAA bodů. Jeho Amway podnikání se rozšířilo i do dalších zemí včetně Filipín (Ředitelský diamant), Indie (Diamant) a Singapuru (Smaragd).

* kvalifikace na Přímého distributora v roce 1983 vyžadovala 3 kvalifikované měsíce
** odměna za první dosažení 40 FAA činí v přepočtu 25,4 milionu Kč
*** rubínový objem představuje 20000 B.h. (dvojnásobek objemu potřebného pro kvalifikaci na 21%)

zdroj: Amway National Convention a National Leadership Convention (Thajsko, 2009)

Share Button

8 komentářů: „Amway Founders Crown Ambassador 40 – Mark a Peggy Lei

 1. Kolik takových lidí, kteří si myslí, že nemůžou dělat Amway, a mají ve svém okolí 5 budoucích Diamantů, je kolem každého z nás?

  1. A kolik je těch, co říkají že Amway dělat nidky nebudou a nakonec jsou z nich úspěšní Vlastníci podnikání Amway?

   1. A kolik je těch, kteří se nechají masírovat tím, že se z nich stanou DIAMANTI, na srazech řvou GO-DIAMOND, navzájem se oslovují direkte a po pár měsících se na multi-level vykašlou, otevřou vlastní podnik nebo založí firmu a zbohatnou?

    1. Nepochybuju, že máš k dispozici přesnou statistiku a podělíš se tu o ni s námi. 😛 Já ji nemám. Ale co vím jistě je, že jestli používali mozek, tak v Amway o nic nepřišli. A jestli ho nepoužívali a přišli o peníze, tak ti zaručuju, že si žádnou firmu nezaloží a už vůbec nezbohatnou, protože jestli byli tak “šikovní” a přišli o prachy v něčem jako je Amway s těmi zárukami, které nabízí, tak v normálním podnikání se takoví lidi nikdy nevyhrabou z dluhů.
     Na druhou stranu znám spoustu lidí, co tvrdili, že Amway nikdy dělat nebudou a dneska jsou v ní úspěšní. Předpokládám, že s tím nemáš žádný problém. 😉

    2. A jak se jmenuje tvoje firma? 🙂 Víš abychom věděli 🙂 Je to totiž nefér, ty obraty Amway znáš, ale my tvé ne 🙂 Ale neboj, třeba až vybuduješ svou firmu, tak se k MLM vrátíš, tak jako se vrátila spousta podnikatelů, kteří dnes nedají na Amway dopustit. A někteří jako třeba Warren Buffett nebo Richard Branson si raději založili svoje MLM, aby jim náhodou něco neuteklo 😀

    3. a to je taky super, ne? Nechají se inspirovat a po své epizodě s Amway a se vzdělávacím systémem jako je třeba Yager group budou v životě úspěšnější. Takže ač jste to asi tak pane Zajíčku nezamýšlel tak jste v podstatě pochválil Amway za to, že i když někteří nezbohatnou díky Amway dostanou kuráž založit si vlastní firmu. Takže v důsledku má Amway pozitívní vliv na jejich život 🙂

 2. Pokud by to některým mým známým docvaklo, tak jako jemu, byl by ze mne “triple crown ambasador 180FAA” 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *