Jaké jsou možnosti příjmu v Amway?

Podnikatelská příležitost Amway v současné době přitahuje pozornost mnoha lidí. Jedná se totiž o ideální způsob, jak si založit svůj vlastní podnik bez nutnosti vysokých investic a bez nutnosti vzdát se současného zdroje obživy, a vytvořit si tak rezervu pro případ ztráty zaměstnání nebo třeba dlouhodobější nemoci.

Prodejní a marketingový plán firmy Amway, která je někdy nazývána “granddaddy of multi-level marketing”, tedy něco jako “dědeček multilevel marketingu”, patří v této oblasti prodeje k nejpropracovanějším. To je také důvodem, že některé další firmy tento marketingový plán kopírují. Co však zkopírovat nemohou, je téměř 60 let zkušeností, které firma Amway v tomto oboru má.

Odměňovací systém firmy Amway je založen na principu tzv. multilevel marketingu (MLM) a stojí na nejstarším a nejprověřenějším typu stairstep breakaway. Tento způsob prodeje výrobků vytvořili Lee Mytinger a Dr. William Casselberry počátkem 40. let minulého století exkluzivně pro firmu Nutrilite. Od té doby prošel tento systém mnoha změnami, základní myšlenka, kdy firma odměňuje své distributory podle vytvořeného obratu, však zůstává stejná.

Každá odměna je vytvořena tak, aby distributor, pokud buduje business správně a vyváženě, měl v každém okamžiku motivaci pomáhat lidem ve své skupině na vyšší úrovně. Charakteristické na tomto odměňovacím systému je, že odměňuje distributory v závislosti na odvedené práci, nikoliv v závislosti na tom, kdy do systému vstoupili. Často se tak stane, že distributor vydělává více, než jeho sponzor, protože dosáhl vyšší úrovně.

Celý odměňovací systém Amway se skládá z několika druhů odměn (na první schůzce se obvykle vysvětlují max. první 3-4 měsíční odměny):

Druh odměny Odměna
Měsíční 30% marže
Výkonnostní odměna
4% sponzorská odměna
Rubínový bonus
Hloubkový/Perlový bonus
Roční Smaragdová odměna
Diamantová odměna
Odměna Diamant Plus
Founders Achievement Award
Jednorázové Jednorázové odměny za dosažené kvalifikace (od Dvojitého diamanta výše)
Motivační program Odměny, které lze získat v rámci motivačního programu (je měněn podle potřeby)
Nepeněžní odměny Odznak za dosaženou kvalifikaci
Účast na výjezdních seminářích
Diamantové fórum
Executive Diamond Club
Founders Council

Existují samozřejmě tabulky průměrných příjmů v Amway podle dosažených úrovní. Úrovně zase většinou korespondují s vynaloženým úsilím (obvykle platí: čím větší úsilí, tím větší úroveň a tím větší příjem). Pokud si tedy chceme udělat představu o tom, kolik můžeme v Amway vydělat peněz, logicky si musíme nejprve určit, jaké úsilí chceme věnovat budování svého podnikání. Rozhodnu-li se budovat business “na vedlejšák”, asi mi bude jasné, že nebudu brát takové peníze, jako Diamant. Zase naopak, pokud se rozhodnu dát tomu denně 8 hodin denně, nebude mě asi zajímat, kolik berou lidé, kteří si jen nakupují pro sebe a jinak nic nedělají.

Je důležité si uvědomit, že Amway Vám garantuje pouze to, že pokud dosáhnete určitého obratu v nějakém počtu větví, vyplatí Vám odměnu podle předem daného a transparentního systému, se kterým se můžete seznámit, než začnete se svým podnikáním. Co Vám ale garantovat nemůže, je, že tohoto obratu dosáhnete. To už je Váš díl práce. 🙂

Share Button

4 komentáře: „Jaké jsou možnosti příjmu v Amway?

 1. odměn v tabulce je hodně málo.
  – kde jsou poukazy?
  – GIP program?
  – fast reck?
  jednorázové odměny jsou už od úrovně silver, nikoli od dvojitého diamanta.

  1. Slevové kupóny nejsou výdělkem, proto jsem je nezahrnul do tabulky. Jinak by tam musela být i sleva vztahující se na objednávky zadané přes EXPO.
   GIP program, resp. všechny dílčí odměny, které jsou součástí tohoto programu, jsou v tabulce obsaženy v řádku Motivační program.
   Fast track není garantovanou součástí marketingového plánu a patří spíše do motivačního programu.
   Jednorázové odměny z marketingového plánu jsou až od úrovně Dvojitého diamanta. To, co máte na mysli, jsou odměny z GIP, což je v tabulce obsaženo v řádku Motivační program. GIP program od září bude ale odměňovat VPA už od 12%.

    1. Je k dispozici po přihlášení na stránkách www.amway.cz v sekci Obchodní informace -> Odměny a ocenění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *