Opravdu se v Amway zneužívají kamarádské vztahy?

Snad nejčastější omyl, kterého se lidé dopouštějí, když posuzují Amway, je v tom, že “dělat Amway” pro ně znamená, že budou muset zneužívat vztahy se svým okolím k tomu, aby vydělali peníze. Proč se jedná o omyl? Protože ten, kdo takto uvažuje, evidentně nepochopil, jak Amway ve skutečnosti funguje.

Pojďme si to říct na rovinu: pokud nebudete chtít, nemusíte tvořit skupinu ze svých známých. Klidně je můžete přenechat jiným lidem a vy sami můžete klidně budovat skupinu z cizích lidí, podobně, jako to dělají “tradiční” businessy. Už jste spokojenější? Už se cítíte uvolněnější? Přeci jsme teď odbourali jeden z hlavních psychických bloků, který v sobě někteří lidé nosí. Ale za jakou cenu?

Můžete klidně nechat své známé nakupovat dál v supermarketech, kde za zboží podobné kvality dají i 2x tolik, a místo vlastního výdělku za to, že jste jim poradili, můžete nechat pana “tradičního” businessmana, aby je odrbal o 2x tolik. Proč jim říkat, že existuje místo, kde seženou stejně kvalitní věci třeba i za poloviční cenu, že? Nemusíte jim říkat ani o partnerských obchodech, kde třeba mohou ušetřit na volání nebo na energiích. Klidně je nechte, aby utráceli více. Možná, že opravdu tohle je ten nejlepší způsob, jak si vysloužit jejich vděk.

Nemusíte svým kamarádům a známým nabízet obchodní příležitost, i když třeba víte, že by se jim nějaká koruna bokem mohla hodit. Vůbec jim nemusíte nabízet, že jim pomůžete k výdělku, kdy oni za svůj díl práce dostanou zaplaceno podle stejného klíče (tabulky odměn), jako Vy. Nemusíte se jim zmiňovat, že existuje cosi jako záruka spokojenosti. Opravdu nemusíte. S klidným svědomím to můžete nabídnout někomu úplně cizímu, kdo bude vděčný za to, že narazil na úplně cizího člověka, který mu dal do rukou příležitost a kdo mu pomáhá s budováním jeho businessu.

Pro ty z vás, kdo stále nevíte, kam mířím, zde je stručný přehled některých výhod, které nabízí Amway podnikání ve srovnání se zaměstnáním a klasickým podnikáním a o které připravujete vaše kamarády, pokud jim toto podnikání nenabídnete:

 • podnikání s nízkou investicí
 • kvalitní výrobky za výhodné ceny
 • možnost výdělku
 • pomoc s budováním skupiny
 • pomoc se zaškolením
 • možnost společně cestovat
 • možnost vybudovat si zdroj příjmu, který nepřestává chodit, i když nemůžete pracovat
 • spravedlivý a průhledný systém odměn
 • možnost být sám sobě svým pánem

Zkuste si odpovědět na následující otázky:

 • Chápete, že Vy budete do svého nově zaregistrovaného člověka investovat svůj čas?
 • Chápete, že Vám nebude nic platit za to, že přijedete a ukážete za něj tuto příležitost jeho lidem?
 • Chápete, že Váš kamarád si může vydělat více než Vy?
 • Chápete, že Váš kamarád, stejně jako Vy, má na všechno zboží 100% záruku spokojenosti?
 • Chápete, že když mu nepomůžete vytvořit obrat, tak na něm vlastně ani nemáte šanci vydělat?
 • Chápete, že mu nabízíte, že spolu můžeme cestovat a vybudovat pro své rodiny něco, co potom přetrvá a budete oba moci jít do důchodu bez toho, že byste se museli strachovat?
 • Chápete, že Váš kamarád to podnikání pak bude moci předat svým dětem?

Pořád vám to připadá jako “zneužívání”?

Jestli to nechápete, klidně běžte budovat skupinu z lidí, které neznáte. Dělejte to jako tradiční business. A až se časem někteří z vašich známých objeví někde v hloubce vaší skupiny, můžete jim říct, že nechcete, aby tam byli – nebudete přece “zneužívat” váš kamarádský vztah a vydělávat na nich. Jen se pak nedivte, když se pak setkáte s výčitkou typu: “Ty v tom jsi už tak dlouho a mně jsi o tom neřekl? To si říkáš kamarád?”

Možná vám pak dojde, že jste svému kamarádovi upřeli příležitost jen proto, že jste sami nepochopili, v čem vlastně jste, nebo, ještě hůře, jen proto, že vám pár lidí řeklo, co si myslí o Amway, o které nevědí zhola nic.

Share Button

2 komentáře: „Opravdu se v Amway zneužívají kamarádské vztahy?

 1. Peter/Imrich:
  Není nutno spamovat různé servery stejně nesmyslnými komentáři, na které Vám již bylo zodpovězeno jinde:
  https://www.amway-fakta.cz/opravdu-se-daji-v-amway-vydelat-penize/#comment-11832
  Doporučuji Vám vrátit se na diskuzi zpět na Amway-Fakta a pokračovat ve Vaší argumentaci tam, kde jste ji začal, a po zveřejnění faktů ze strany tamního admina již nedokončil.
  Také doporučuji držet se jednoho jména, pod kterým vystupujete, aby lidi viděli na první pohled, že příspěvky píše jedna a ta samá osoba, nikoliv více osob.

 2. Tak tenhle článek mi hned připomněl Bernieho Marbela, který jak jsem slyšel na jeho CD budoval byznys jen z neznámých lidi… Ne proto, že by nechtěl, ale jeho známý nechtěli dělat byznys s ním… Všichni se mu jen smáli. Aby to neměl tak jednoduché, tak bydlel ve městě Ada v Michiganu (sídlo Amway 😀 ). Když udělat patinum, tak si nadělal kopie ze svého šeku, který mu přišel a nakreslil na něj velkýho smajlíka 😀 😀 a “rozdal” toto svým známým. Oni se pak už nesmáli, ale ON byl jediný kdo se smál 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *