Co mají společného Samsung, Apple, Nokia a Amway?

Pokud používáte některý z novějších modelů telefonů od společností Samsung, Nokia, HTC, Blackberry, LG, Motorola nebo Sony, pak možná používáte i indukční nabíječku. V tom případě používáte pro bezdrátové nabíjení tzv. technologii Qi postavenou na základech patentované technologie eCoupled. Příští rok plánuje zavedení bezdrátového nabíjení u svých přístrojů i firma Apple.

Co možná ale nevíte, je, že technologie eCoupled byla původně vyvinuta a je dodnes využívána k bezdrátovému napájení UV lampy, která je součástí systému na úpravu pitné vody eSpring od Amway.

Distributoři Amway a jejich zákazníci, kteří vlastní eSpring, tedy patřili mezi první na světě, kdo tuto technologii začali denně používat ve svých domácnostech! 🙂

V roce 2006 mateřská společnost Amway, firma Alticor, založila firmu Fulton Innovation s cílem dále vyvíjet a licencovat technologii eCoupled. Fulton Innovation se v roce 2008 stala zakládajícím členem Wireless Power Consortium a v červnu 2010 pomohla definovat standard Qi, který vychází právě z technologie eCoupled.

Protože ale primární zaměření společnosti Alticor/Amway je nabízení obchodní příležitosti v oboru zdraví, wellness, krása a péče o domácnost, rozhodla se společnost Alticor v říjnu 2012, že technologii eCoupled nabídne i jiným výrobcům, aby umožnila její rychlejší prosazení u elektroniky, kde samozřejmě nachází větší využití. V březnu 2015 společnost Fulton Innovation oznámila zpřístupnění portfolia více než 700 patentů (udělených a čekajících na udělení) dalším firmám. Díky tomu může dnes technologii bezdrátového napájení využívat prakticky kdokoliv.

Občas se lidé ptají, kde je rozdíl mezi Amway a jinými firmami přímého prodeje. Jeden z těch rozdílů spočívá právě v tom, že Amway nabízí vysoce kvalitní produkty podložené vlastním výzkumem a vývojem. Technologie eCoupled je jen jedním z mnoha případů, kdy Amway předběhla dobu.

Až si tedy budete nabíjet telefon nebo tablet indukční nabíječkou, vzpomeňte si, že to všechno začalo v roce 1998, kdy Amway poprvé představila eSpring s bezdrátově napájenou UV lampou. 🙂

Jedním z důvodů, proč kupovat výrobky Amway, tedy může být i fakt, že svými penězi podporujete vývoj těchto pokrokových technologií.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI O AMWAY:

Jaký čistící prostředek používají hlavní postavy ve filmu Nine to Five?

Share Button

8 komentářů: „Co mají společného Samsung, Apple, Nokia a Amway?

 1. O tomhle jsem už od svého up-lina slyšel, ale když je to černý na bílým, tak to je ještě zajímavější. ????

   1. Máte pravdu. Kritici píšou svá “moudra” na Internetu taky černé na bílém a většina z toho, co vyplodí, jsou nesmysly a k faktům to má na míle daleko.
    Předpokládám, že to jste měl na mysli. 😀

    Jinak k tomu, o čem píšu výše, tady je ještě pár odkazů z českých zdrojů (pro lidi, kteří nerozumí anglicky), kde se píše o tom, že technologie eCoupled pochází od firmy Fulton Innovation:

    Patenty snad nikdo rozumný zpochybňovat nebude, stejně jako tiskovou zprávu samotné společnosti Fulton Innovation o uvolnění technologie ostatním výrobcům… 😉

    To, že firma Fulton stála u zrodu Wireless Power Consortium je možné se dočíst např. zde:

    Také doporučuji přečíst si tento článek na stránkách Wireless Power Consortium, kde se píše:

    Mr. Baarman joined Amway in 1997, where he first pioneered the use of intelligent inductive coupling in the eSpring™ Water Purifier.

    A v neposlední řadě se na tom, že byl tento systém původně vyvinut pro eSpring, shoduje i Wikipedie:

   2. OLKBA: Proboha, co to mělo být za zoufalý výkřik?? To jako budeme zpochybňovat i takovéhle jasné věci? Prostě se smiř s tím, že to je tak, jak to admin napsal. Nebo to snad nedokážeš zkousnout, že Amway něco vymyslela? Neuvěřitelný.

    Admin: Díky za další článek. I když jsem věděl, že v eSpringu je technologie eCoupled, nevěděl jsem, že to stálo u základů bezdrátového nabíjení. Asi se poohlídnu po novém telefonu. 😉

 2. Super článek 🙂

  A tak to je to i s některými jinými věcmi, podobnost je však samozřejmě čistě jen náhodná…. Ne vždy Alticor/Amway poskytuje své objevy jiným firmám, například před časem přišla a jako první s bezfosfátovými kompaktními pracími prášky, dnes, o pár desítek let později, je to standardem i pro všechny ty lidi, kteří se tehdy smáli.
  Podobné to bylo i v případě XS energy drinků, kdy XS nápoje byli jako první bez cukru a první s příchutěmi dnes XS “leží firmám v žaludku” a mohou se přetrhnout vývojem nových příchutí a XSu v tomto nesahají ani po kotníky, kdy jejich drinky s příchutěmi jsou pouze ty s přidanými cukry 🙂
  Jiný příklad může být třeba firma Nutrilite, o které jsem zaslechl, že si své objevy nechává patentovat a patenty, které nepotřebuje, pak přeprodává farmaceutickým společnostem, které podle nich vyrábí léky, které si pak případný kritik koupí… 🙂
  Hodně firem okopírovalo na Amway spoustu věcí, někdy se snažili o okopírování celého odměňovacího systému 🙂 Ve většině případů “své objevy” vydávají za jejich nápad… 🙂 🙂 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *